چرا برای ظهورحضرت ازواژه «بَلَغَ»استفاده میشود؟

چرا برای ظهورحضرت ازواژه «بَلَغَ»استفاده میشود؟
بهمن 3, 1401
17 بازدید

متن تحقیق را برای ظهورحضرت ازواژه «بَلَغَ»استفاده میشود؟ {اللهُم َبلغ مولانا الامام هادی المهدی } دعای عهد بلَغَ به معنای رسید. ما دربسیاری از دعا ها از دعا ها از خداوند سبحان میخواهیم ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)را برساند. در لسان عرب کلمات دیگری داریم هم داریم که به معنای رساندن باشد […]

متن تحقیق

را برای ظهورحضرت ازواژه «بَلَغَ»استفاده میشود؟

{اللهُم َبلغ مولانا الامام هادی المهدی } دعای عهد

بلَغَ به معنای رسید. ما دربسیاری از دعا ها از دعا ها از خداوند سبحان میخواهیم ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)را برساند.

در لسان عرب کلمات دیگری داریم هم داریم که به معنای رساندن باشد از جمله کلمه «ایصال» ولی ما از آن استفاده نمیکنیم؟ در حالی که هردو یک معنا دارند .

ایصال معمولادر مواردی به کار میرود که در مورد رساندن چیزی به دست کسی است به عبارت دیگردر مورد امور و موارد جسمانی و مادی استفاده میشود.اگر کسی بخواهد پاکتی را به دست کسی برساند از واژه ایصال استفاده میکند.ولی «ابلاغ یا بلغ»در مورد رساندن یک فکر یا یک پیام است یعنی در مورد رساندن چیزی به فکر و روح و ضمیرویا قلب کسی به کار میرود لذا محتوای ابلاغ یک امر مادی نیست حتما یک امر معنوی ووحی است و ابلاغ درمورد پیامی به کار میرود .وقتی خداوند سبحان پیامبری را مامور به تبلیغ میکند،در واقع محتوای آن تبلیغ پیامی است که خداوند سبحان برقلب بنده اش نازل کرده وشخص پامبرآن پیام را به مردم میرساند. بنابراین ظهور حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف)یک پیام است بر روح و قلب ما .پیامی که ما را از جهل و تاریکی به روشنایی وایمان میبرد.